Anasayfa » Kurumsal » Bir mektup aldım - Yeni Asır Gazetesi 29.06.2006

Bir mektup aldım - Yeni Asır Gazetesi 29.06.2006

Bir mektup aldım

 

Hem de "Kültür Karıncalarından"İnanın çok sevindim. Sizlere daha önce de bahsetmiştim onlardan

Şöyle başlıyor mektupları... "Biz İstanbul Zuhal, Türkan Sedefoğlu, Kırımlı Aslan Bey ve Tarık Us, Dumlupınar ve Anafartalar İlköğretim Okulları'nın, Kocaeli Rahmiye, Bursa Nuri Erbak İlköğretim Okulları'nın ve Antalya (Perge) Aksu Lisesi'nin Kültür Karıncalarıyız. Şimdilik sayımız 1500, ama siz destek verirseniz zamanla karıncalar gibi daha da çoğalacağız.

 

EĞİTİM ETKİNLİKLERİ

'Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı'nın geliştirdiği eğitim etkinlikleri sayesinde kültürel değerlerimizi tanıdık, ne kadar zengin bir ülkede ve semtlerde yaşadığımızı, fakat koruyamadığımızı, bu kültürel değerlerin gelecek kuşaklara da bozulmadan teslim edilmediğini de öğrendik.

Ancak korumak için önce bu kültürel zenginlikleri sevmek, benimsemek ve tanımak gerekmez mi? Geleceğin sahibi biz çocuklar tanıyor muyuz bunca değeri?, hatta öğrendik mi kültürel mirasın anlamını?

Evet, şimdilik çok küçüğüz, hatta çocuğuz, ama büyüyeceğiz, belki Muhtar, ya da Belediye başkanı, hatta Anakent Belediye başkanı, belki de Başbakan olacağız, neden olmasın, önce hayal etmek sonra çabalamak gerekir. Diyelim ki "olamadık", ama bir yurttaş olarak da her zaman semtimizin, kentimizin korunmasına katkıda bulunacağız.

Evet, biz kültür karıncaları olarak, bazımızın 3 yıldır, bazımızın da 1 yıldır aldığımız "Kültür Karıncaları Eğitimi" sonrasında, 17 haziran 2006 günü eski Galata köprüsü, Balat'da gerçekleştirilen 1. Kültür Karıncaları Şenliği'nde nihayet sertifikalarımızı aldık. Bundan böyle ülkemizin kültürel değerleri bizlerin sorumluluğunda!.. şimdiden söz veriyoruz.. Bu kültür gönüllülerini alkışlıyorum.

 

29 Haziran 2006 Yeni Asır Gazetesi

EtkinliklerBizden Haberdar Olun!

Barbaros Bulvari Pinar Apt. 163/7 34349 Balmumcu / Istanbul
T: +90 212 3472425 F: +90 212 3472426
E-Posta: [email protected]