Anasayfa » Kurumsal » Duyurular » Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı ve FEST Travel KARBON AYAK İZLERİMİZİ SİLMEYE DEVAM EDİYOR

Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı ve FEST Travel KARBON AYAK İZLERİMİZİ SİLMEYE DEVAM EDİYOR

Küresel ısınma hızla sürüyor, orman alanları ardı ardına tahrip ediliyor ve geleceğimiz, günden güne daha fazla tehdit edilmeye devam ediyor. Bizse, kullandığımız sanayi ürünleriyle pek çok tüketimimizin sonucunda doğaya saldığımız sera gazlarının etkisini azaltmaya ve bu zararı olabildiğince telafi etmeye çalışıyoruz.

Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı'nın 2012'den beri FEST Travel ve sayısız doğa dostunun desteğiyle sürdürdüğü Karbon Ayak İzi Ormanları Projesi'nde 10.000 fidandan oluşan dördüncü orman alanının açılışı Kırklareli Demircihalil Köyü'nde gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Necmi Aksoy'un öncülüğünde İğneada Longoz Ormanlarındaki flora gezisiyle devam eden etkinliğimize katılan ve yaptıkları bağışlarla destek olan tüm doğa ve kültür dostlarına sonsuz teşekkürler

Trakya’nın kalbine inşa edilecek ve yaklaşık 250 bin ağacın kesilmesine mal olacak kömürlü termik santral projesinin tehdit ettiği bölgede, doğal yaşamın nefes almaya devam etmesi gerekiyor. Yok olan her ağaç, geleceğimizden geri dönmemek üzere kopan bir parça demek. “Kalkınma”, “gelişme” ve “sürdürülebilirlik” gibi günümüzün popüler kavramlarını anlamak ise, öncelikle bilinç sahibi ve kültürel değerlerinin farkında yurttaşlar olmaktan geçiyor.

Ülkemizi ve dünyayı zehir salınımına değil, yeşil ve doğal bir geleceğe taşımaya kararlıyız. Siz de doğanın tahribatına değil, daha da yeşermesine destek olmak istiyorsanız, zaman kaybetmeden Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı’yla iletişime geçebilir ve Karbon Ayak İzi Ormanları Projesi’nin bir parçası olabilirsiniz.

“Siz de Karbon Ayak İzi Ormanlarına bağış yapın hem doğayı hem de sevdiklerinizi mutlu edin.”

 

Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı

Karbon Ayak İzi Ormanları Hesabı

Garanti Bankası Esentepe Şubesi (347)

Hesap No: 6296154

IBAN: TR04 0006 2000 3470 0006 2961 54III. Karbon Ayak İzi Ormanı için tıklayınız

II. Karbon Ayak İzi Ormanı için tıklayınız

EtkinliklerBizden Haberdar Olun!

Barbaros Bulvari Pinar Apt. 163/7 34349 Balmumcu / Istanbul
T: +90 212 3472425 F: +90 212 3472426
E-Posta: [email protected]