Anasayfa » Kurumsal » Etkinlikler

KÜLTÜR BİLİNCİNİ GELİŞTİRME VAKFI 15 YAŞINDA!


Kurulduğu 2003 yılından bu yana kültürel mirasımızın korunması, tanıtılması ve başta çocuklar ve gençler olmak üzere, toplumda bu konuda güçlü bir bilinç ve duyarlılık yaratılmasıyla amacıyla çalışan Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı 15. faaliyet yılını kutluyor.


Arkeolojik kazılara sağladığı destekler, kamusal alandaki sanat eserlerinin belgeleme, restorasyon ve konservasyon çalışmaları, tarihi yapılar ve yerel tarih temalı yürüttüğü arşiv ve envanter projeleri, on binlerce fidandan oluşan ağaçlandırma hareketi ve çocukların kültürel mirasa karşı bilinç ve duyarlılıklarını arttırmayı hedefleyen eğitim projeleriyle, Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı etkin faaliyetlerle dolu 15 yılı geride bıraktı. Bu süre içinde sivil toplum alanında kurulan ortaklıklar, layık görülen ödüller, korunarak ömrü uzatılan sanat eserleri, gönüllülük bilinci aşılanan sayısız genç ve kültürel miras eğitimi almış binlerce çocuk ve yetişkin, bu uzun kültür yolculuğunun kalıcı izlerinden yalnızca bazıları. Şimdi sıra, aynı heyecanla sivil toplumun gelişmesi ve kültürel mirasımızın geleceğe taşınabilmesi için yeni işbirlikleri kurmak, daha fazla çocuğa ve gence ulaşmak ve daha da güçlü projelere hayat vermekte.


Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı 15 yıla sığdırdığı bunca çalışmayı Mütevelli Heyeti Üyeleri, Vakıf Dostları ve kültürel mirasın korunmasına önem veren tüm yurttaşlarla birlikte kutlamaya hazırlanıyor. Bu amaçla, Mayıs ayında İstanbul’un en önemli müzelerinden Deniz Müzesi’nde kültür ve sanatın iç içe geçeceği özel bir etkinlik düzenliyor.


8 Mayıs Salı akşamı İstanbul Deniz Müzesi’nde gerçekleşecek “15. Yıl Gecesi” Günbatımında Deniz Müzesi Gezisi ve Çellistanbul Grubu’nun konseri eşliğinde bir kokteylden oluşacak. 19.00-23.00 saatleri arasında gerçekleşecek gece hakkında ayrıntılı bilgi ve davetiye almak için Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı’yla iletişime geçilebilir.


15 yıldır büyük bir çaba ve özveriyle devam eden kültürel miras çalışmalarını hep birlikte kutlamak ve sivil topluma destek olmak isteyen tüm kültür dostlarını bu etkinliğe davet ediyoruz.
EtkinliklerBizden Haberdar Olun!Barbaros Bulvari Pinar Apt. 163/7 34349 Balmumcu / Istanbul
T: +90 212 3472425 F: +90 212 3472426
E-Posta: [email protected]