Anasayfa » Kültürel Miras » Tamamlanan Projeler

Soyut Kompozisyon (Kuşlar) Heykeli Projesi

Çağdaş sanatımızın önemli temsilcilerinden Kuzgun Acar’ın (1928-1976) “Soyut Kompozisyon” (“Kuşlar”) adlı eserinin restorasyon ve konservasyon çalışmaları, Vakfımız tarafından başarıyla sürdürülen bir projeyle tamamlandı.

SMILE-VET Projesi

SMILE-VET, kültürel miras kapsamında, Vocational Education Training Professionals (VETPROS) ile ilgili olarak Mesleki Öğretim ve Eğitim (VET) sektörüne yönelik arşivler, kütüphaneler ve müzeler için benzer bir eğitim kursu geliştirmeyi amaçlayan bir proje

OLKAS Projesi

OLKAS / Egeden Karadenize Ortaçağ Limanları Projesi Avrupa Birliği ENPI (European Neighbourhood and Partnership Instrument) -Avrupa Komşuluk ve Ortaklık Aracı- Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programı çerçevesinde yürütülmektedir.

Tarihi Binalar İçin Ahşap Ustası Eğitimi Projesi

Avrupa Birliği’nin desteklediği, İŞKUR’un yürütücü olduğu proje, 22 Aralık 2004’de yürürlüğe girdi ve bir yıllık proje sonunda yirmi altı ahşap ustası yetiştirilerek sertifikalarını aldı.

Bursa Osmanlı Türbeleri Bilgilendirme Levhaları (2008-2013)

Türkiye’de birçok ören yeri, anıt eser ve müzelerdeki önemli eksiklik, bilgi aktarıcı levhaların olmamasıdır. Bu projeyle Bursa Muradiye Külliyesi’ne on dokuz, toplamda il kapsamında yirmi dört levha konuldu.

Perge'de Bir Sütun da Sen Dik

Vakfımızın en anlamlı ve kültürel mirasın korunması yönünde en somut çalışmalarından biri olan ve Mayıs 2004'te başlayan “Perge’de Bir Sütun da Sen Dik” kampanyası 2011 yılı sonunda tamamlandı.

Bursa Muradiye Külliyesi Giriş Ünitesi

Bu proje ile Bursa Muradiye Külliyesi’nin güvenlik ve danışma amaçlı olarak kullanılan, bulunduğu çevre ile uyumsuz giriş ünitesi, bir mimari proje yarışması ile değiştirildi.

İMÇ'de Sanat Eserlerinin Temizliği

İstanbul'un modern mimarlık örneklerinin önemlilerinden biri olan İMÇ'deki sanat eserleri, ÖSGD, Tangram Ekibi ve Vakfımızın gönüllerinin katılımı ile temizlendi.

Tarihi Hastaneler Araştırma Projesi

2009 yılının sonunda bir kitap olarak yayımlanan araştırma kapsamında, 19. yüzyılda inşa edilmeye başlanmış ve halen hastane olarak hizmet veren yapılar ele alındı.

EtkinliklerBizden Haberdar Olun!

Barbaros Bulvari Pinar Apt. 163/7 34349 Balmumcu / Istanbul
T: +90 212 3472425 F: +90 212 3472426
E-Posta: [email protected]